Labdarúgó Bajnokság

Kedves Sporttársak!

2013. 09. 28-án a kerület legjobb focicsapatai ismét összemérhetik az erejüket, hiszen a Kerületi Cserkésznap keretében megrendezésre kerül a Labdarúgó Bajnokság!

Helyszín:     Gödöllő

innen megyünk majd át a foci helyszínére

9:30-13:00 csoportmérkőzések

15:00-18:00 döntők, bronzmérkőzések

A nap teljes programjáról a nevezés fejezet alatt lévő linken találtok részleteket.

A nevezett csapatok száma részben felülírhatja a tervezetet.

Kategóriák:      Fiúk (F)

Lányok (L)

Fiúk és lányok nevezésére egyaránt számítunk.

Korosztályok:               A: 0-12 éves korig,

B: 13-16 éves korig,

C: 17-22 éves korig,

D: 23-99 éves korig.

(a korosztályoknál a csapatok számától függően lehetnek összevonások)

Szabályok: A csapatok játékosainak száma 5+1 fő legyen. Minden csapathoz tartozhat még 4 fő cserejátékos. (A csapat létszáma így maximum 10 cserkész lehet.)A korosztályokat illetően: fiatalabb cserkész játszhat idősebbek között, idősebb azonban nem szerepelhet fiatalabbak között. Egy cserkész csak egy csapatban szerepelhet, tehát a csapatok között nem lehet átfedés. Életkornak a 2013. december 31-ig betöltött életévet tekintjük. Az életkort és a cserkészcsapatbeli tagságot érvényes cserkeszigazolvánnyal vagy írásos csapatparancsnoki nyilatkozattal kell igazolni a bajnokság kezdete előtt. A bajnokságon csak az ígéretet vagy fogadalmat tettek vehetnek reszt!

A bajnokság szabályaira az MLSZ kispályás labdarúgásra vonatkozó szabályzatai az irányadók.

A tervezett játékidő: 2*15 perc. Bedobás, berúgás és szöglet (kapusról is) van. Csúnya beszéd esetén 3 perc kiállítás jár.

Egyéb szabálytalanság esetén a bíró mérlegel.

Csoportrendszer alkalmazásakor egy adott játékban több gólt rúgó csapat 3 pontot kap, egy adott játékban azonos gólt rúgó csapatok (döntetlen esetén) 1-1 pontot kapnak. A csoportból az a csapat jut tovább, amelyik a legtöbb pontot szerezte. Pontazonosság esetén az egymás ellen játszott meccs eredménye dönt, ha ez is döntetlen, akkor a gólarány dönti el a továbbjutást. Egyenes kieséses rendszer alkalmazásakor, döntetlen esetén 2*5 perc hosszabbítás, illetve ha az sem, akkor hetesek döntenek a továbbjutásról.

Arról, hogy a játék szervezői melyik rendszert alkalmazzák, a beérkezett nevezések tükrében születik meg a döntés.

A játék és a bajnokság vezetésére szükség van csapatonként minimum 1 bíróra (lehet csapattag is), aki a bajnokság napján már nagykorú. Bírók nélkül a bajnokságot nem tudjuk megtartani. A bírók helyzetét és feladatát mindenki becsületes, cserkészies játékkal segíti.

Díjazás: Mindkét kategóriában a korosztályok első három helyezettjét díjazzuk.

Felszerelés: Minden csapat hozzon magával 2 féle egyszínű- ill. egyenpólót, mezt.

Hozni kell: 1 bírót, sípot és stopperórát, min. 1 db megjelölt focilabdát,

cserkészigazolványt vagy csapatparancsnoki igazolást és természetesen szurkolótábort.

Nevezés:

2.     A cserkésznap keretében focizni vágyók számára focicsapat nevezés: (ez díjtalan) ezen a linken https://docs.google.com/forms/d/1Jqc9OTodN-YrutV-jjTtFyegGDZ8MuJoDsRMQp8lpQw/edit?usp=sharing#

!!!!!!! Nevezési határidő: 2013. 09. 22. !!!!!!!!

Ahhoz, hogy elegendő számú résztvevő összegyűljön és valamennyi korosztály / kategória szerepelhessen,  kérem a parancsnokok és mindazok segítségét, akikhez a kiírás eljut, hogy mielőbb továbbítsák az esemény hírét csapatuknak!